top of page
codo-colorcodes_edited.png
Profil

Profil

CODO; Mimarlık, İç Mimarlık ve Kentsel Tasarım konularında çalışmalar yürüten İstanbul merkezli uluslararası bir tasarım ofisidir.

CODO Mimarlık, kurulduğu günden bugüne uluslararası proje hizmeti sunma konusunda kendisini geliştirerek yoluna devam etmektedir.

2012 yılından günümüze

• 3 Kıta’da
• 20’den farklı şehirde
• 100’den fazla proje de
• toplam 5 Milyon metrekareden fazla kapalı alan için 
farklı ölçeklerde ve kapsamlarda proje hizmeti vermiştir.

Tasarım Yaklaşımı

1

PROJE ÜRETİM SÜRECİ

ANLAMA

Bir yerin DNA’sını anlamak, başarının esasıdır. Proje alanının tarih, coğrafya ve mikro iklimlerinin yanı sıra sosyal, kültürel, politik ve ekonomik enerjisi ile insanların günlük yaşamları proje alanını tanımlayan ana noktalardır.

Bu temel verileri anlamak ve tasarım sürecine bu verileri entegre etmek için analizler hazırlayıp bu analizleri proje verisi olarak tartışıyoruz. Daha sonra ihtiyaçlara cevap vermek ve genel bir vizyon oluşturmak için çıkan analizlerin her ayrıntısını irdeliyoruz. Çalıştığımız yerin fiziksel özelliklerini ölçüyor, fotoğraflıyor ve analiz ediyoruz. İklim, su, rüzgar, oryantasyon ve peyzajın yerel çevre koşullarını değerlendirip tasarım önerimizin mevcut çevre verilerine göre doğru olup olmadığını sorguluyoruz. Kültürel yaşam, sağlık, refah ve ekonomik canlılık ile ilgili verileri topluyoruz. Tasarım önerilerimizin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlara cevap verecek şekilde kurgulanmasının çok değerli olduğu bilinci ile çalışıyoruz.

9 Buildeco & CODO Street View.jpg
Ekip

Ekip

Anahtar Ekibimiz

Cenk.jpg

Cenk Özden

Founding Director

Neslihan_yeni.jpg

Neslihan Kolancı

Senior Architect

Urban Designer

Hasan.jpg

Hasan Köse

Architect

Asude_yeni.jpg

Asude Sena Kösebaş

Architect

Sinem_yeni.jpg

Sinem Sayit

Architect

Selim.jpg

Selim Sönmez

Architect

Mert.jpg

Mert Önder

Architect

DSCF2822-2.jpg

Şanslı the Cat

Motivation Manager

bottom of page