top of page
codo-colorcodes_edited.png
Profil

Profil

CODO; Mimarlık, İç Mimarlık ve Kentsel Tasarım konularında çalışmalar yürüten İstanbul merkezli uluslararası bir tasarım ofisidir.

CODO Mimarlık, kurulduğu günden bugüne uluslararası proje hizmeti sunma konusunda kendisini geliştirerek yoluna devam etmektedir.

2012 yılından günümüze

• 3 Kıta’da
• 20’den farklı şehirde
• 100’den fazla proje de
• toplam 5 Milyon metrekareden fazla kapalı alan için 
farklı ölçeklerde ve kapsamlarda proje hizmeti vermiştir.

Tasarım Yaklaşımı

1

PROJE ÜRETİM SÜRECİ

ANLAMA

Bir yerin DNA’sını anlamak, başarının esasıdır. Proje alanının tarih, coğrafya ve mikro iklimlerinin yanı sıra sosyal, kültürel, politik ve ekonomik enerjisi ile insanların günlük yaşamları proje alanını tanımlayan ana noktalardır.

Bu temel verileri anlamak ve tasarım sürecine bu verileri entegre etmek için analizler hazırlayıp bu analizleri proje verisi olarak tartışıyoruz. Daha sonra ihtiyaçlara cevap vermek ve genel bir vizyon oluşturmak için çıkan analizlerin her ayrıntısını irdeliyoruz. Çalıştığımız yerin fiziksel özelliklerini ölçüyor, fotoğraflıyor ve analiz ediyoruz. İklim, su, rüzgar, oryantasyon ve peyzajın yerel çevre koşullarını değerlendirip tasarım önerimizin mevcut çevre verilerine göre doğru olup olmadığını sorguluyoruz. Kültürel yaşam, sağlık, refah ve ekonomik canlılık ile ilgili verileri topluyoruz. Tasarım önerilerimizin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlara cevap verecek şekilde kurgulanmasının çok değerli olduğu bilinci ile çalışıyoruz.

9 Buildeco & CODO Street View.jpg
Ekip

Ekip

Cenk Özden

  • Grey LinkedIn Icon

Yüksek Mimar

Kurucu Ortak

Neslihan Kolancı

  • Grey LinkedIn Icon

Mimar / Kentsel Tasarımcı

Proje Yürütücüsü

ibrahim Demir

  • Grey LinkedIn Icon

Mimar

Tasarım Sorumlusu

bottom of page