top of page
codo-colorcodes.png

  SML CAMPUS  

  Proje Tarihi: 2020
  Tamamlanma Tarihi: Proje Aşamasında
  Yatırımcı: SML Seamless
  Arsa Alanı: 55.000 m²
  İnşaat Alanı: 32.000 m²
  Blok Adedi: 1
  Farklı Bina Tipi: 1

CODO MİMARLIK HİZMETLERİ

     + Mimari Konsept Projesi
     + Mimari Belediye Ruhsat Projesi 
     + Mimari Uygulama Projesi
     + Sistem ve nokta detay projeleri 
     + Çok Disiplinli Proje Koordinasyonu 
     + İhale Dokümantasyonu
     + Teknik Şartname
     + Metraj-Keşif Dosyası
     + BIM

SML Campus, Kırklareli Organize Sanayi bölgesinde 55.000 arsa alanı üzerinde bulunan 32.000 inşaat alanına sahip fabrika yapısı projesidir. 

İçerisinde üretim tesisi, personel binası, showroom alanları ve idari ofis kısımları gibi farklı programları barındıran yapı, tek bir dikdörtgen kütle olarak tasarlanmıştır. İdari bölüm ve showroom kısımları yaratılan iç avluyla üretim bölümünden kısmen korpartılmış ve özelleştirilmiştir. Ana amacı, yapı kullanıcılarının günlük çalışma rutinlerinin molalarında kullanmaları ve yapı birimlerinin  doğal ışığa ve yeşile erişimi olan iç avlulu tasarım, yapı plan çözümlerinde de sirkülasyon mekanlarıyla doğrudan ilişki kurmuştur. 

İç mimari projelendirmesinde de yapının endüstriyel dilinin korunmasına ve çalışanlara optimum konforun sağlanmasına özen gösterilmiştir. Yapısal sistem tasarımı olarak prefabrike betonarme sistemle kurgulanan yapıda, iç mimari tasarım elemanları da marka kimliğiyle bütünleşen doğallık, hamlık,  işlenmemişlik anahtar kelimelerine uygun seçilmiştir.

Proje üretim sürecinde mimari konsept tasarım sürecinin ardından entegre edilen BIM sistemiyle uygulama projesi ve projenin tamamına ait sistem ve nokta detayları farklı disiplinlerle koordinasyon sağlanarak geliştirilmiştir. Uygulama projesinin yanı sıra teknik şartname kontrolleri yapılarak, ihale dokümantasyonu ve metraj - keşif dosyası desteği verilmiştir. Aynı zamanda çok disiplinli proje koordinasyon süreci yürütülerek, belediye ruhsat projesi çizimleri yapılmıştır.

bottom of page